Turystyczne Centrum Informacji Nowy Jiczyn zostało założone w roku 1993. Jest częścią Urzędu Miejskiego Nowy Jiczyn i Centrum dla Zwiedzających Nowy Jiczyn – miasto kapeluszy.

W obiekcie Centrum Wystawowego znajduje się:

  • Ekspozycja – technologia procesu produkcji, przymierzalnia, atelier,
  • Turystyczne Centrum Informacji,
  • Reprezentacyjny sklep z kapeluszami Tonak,
  • Kawiarnia kapeluszowa Caffe Cappello.

Ekspozycja kapeluszy
Unikalna ekspozycja poświęcona technologicznemu procesowi produkcji kapeluszy znajduje się na pierwszym piętrze Centrum Informacji Turystycznej. Można się tu kolejno zapoznać w pociągającej i rozrywkowej formie z godnym uwagi procesem wytwarzania kapeluszy. Dzięki interaktywnym elementom wezmą Państwo udział w aktywnym zwiedzaniu, w czasie którego zapoznają się z tajnikami produkcji kapeluszy od pozyskania wejściowego surowca aż po finalnie przyozdobiony wyrób. Poznają również Państwo historię kapelusznictwa, a na koniec będą się mogli pobawić w projektanta kapeluszy w tutejszym warsztacie artystycznym.

Ekspozycja Generał Laudon
Tworzy ją siedem tematycznie przygotowanych pomieszczeń, które poprowadzą Państwa w formie ciekawej, logicznej i zrozumiałej wycieczki przez wszystkie etapy życia tego sławnego dowódcy. Oryginalny design tej ekspozycji zapewnia autentyczne i oryginalne przeżycia podczas zwiedzania. Większość pomieszczeń jest wyposażona w monitory dotykowe z komentarzem w czterech wersjach językowych (ČJ, NJ, PJ, AJ).

Usługi Centrum Informacji Turystycznej

  • Workshop – odbywa się w formie pokazu modelowania kapelusików za pomocą gorącej pary z najistotniejszym, późniejszym przystrojeniem wykonanego minikapelusika.
  • Zwiedzanie miasta
  • Wypożyczalnia talerzy do discgolfa
  • Wypożyczalnia kijków trekkingowych

Kontakt
Masarykovo náměstí 45/29, 741 01 Nový Jičín (Laudonův dům)
GPS: 49°35´39.198″N 18°00´39.006″E
Tel.: (+420) 556 711 888, 556 768 288
Mob.: (+420) 735 704 070
E-mail: icentrum@novyjicin-town.cz
Web: www.mestoklobouku.cz, www.icnj.cz, www.expozicelaudon.cz