O targach

XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne organizowane przez Urząd Miasta w Zabrzu odbędą się w dniach 5–6 kwietnia 2024 roku na stadionie ARENA ZABRZE.

Targi są unikatowym wydarzeniem w skali naszego regionu i kraju. To festiwal podróży odbywający się na terenie aglomeracji Śląskiej zamieszkałej przez przeszło 2 miliony mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie Gliwic, Chorzowa, Bytomia i Katowic skąd z racji bliskości i dostępnej komunikacji spodziewamy się wielu odwiedzających. Wstęp na targi jest bezpłatny. Wydarzenie objęła patronatem Polska Izba Turystyki i Śląska Organizacja Turystyczna.

Co roku wśród wystawców znajdują się przedstawiciele miast i regionów, biur podróży, hoteli z kraju i zagranicy, uzdrowisk, kurortów, fortyfikacji, atrakcji turystycznych, instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, szlaków kulinarnych, winnych, rękodzieła artystycznego.

Partnerami zabrzańskich Targów byli: Kolumbia, Czechy, Francja, Ukraina, Indie, Słowacja, Region Walonia–Bruksela, Vallagarina i Rovereto z Włoch, Peru, Grecja, Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina.

W trakcie targów dla odwiedzających organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Podczas imprezy odbywają się konferencje, prezentacje i odczyty. Wśród imprez towarzyszących szczególnie popularna jest : Gra Miejska angażująca nie tylko odwiedzających targi, ale również mieszkańców miasta.

Targi poprzedzone są kampanią medialną. Wspomagają nas regionalne stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe, czasopisma branżowe. Do tej pory wspierali nas TVN, Radio Planeta, TVP Katowice, Radio Silesia, Dziennik Zachodni oraz Telewizja Zabrze przeprowadzająca bezpośrednie relacje z targów.

Zapraszamy na nasze wyjątkowe targi.
Do zobaczenia w Zabrzu w sercu Śląska!

Miejsce Targów