Tyskie Browary Książęce – to tu nieprzerwanie, od czterech wieków, warzymy piwo Tyskie.

Otwiera się przed Tobą perła architektury a jednocześnie nowoczesny browar. Zobacz na własne oczy jak warzymy tu Tyskie i zanurz się w podróż pełną fascynujących piwnych historii.

Ukoronowaniem zwiedzania będzie degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie w zabytkowym pubie. By dłużej delektować się wspomnieniami z Browaru, świeże Tyskie można zakupić w stylowej butelce zamykanej a krachel.

 

Wpadnij na Browar! 

Zobacz jak warzymy Tyskie i zanurz się w piwnych historiach.

Otwieramy przed Tobą perłę architektury regionu i nowoczesny browar, w którym piwo warzy się nieprzerwanie od daty jego założenia w 1629 r. Tu powstały receptury piw Tyskie i Książęce.

Poznasz fascynujące dzieje Tyskich Browarów Książęcych i historię niezwykle silnego wielopokoleniowego związku lokalnej społeczności z Browarem. Odwzorowane historyczne zdjęcia pokoleń browarników zobaczysz na muralach, z których jeden zalicza się do największych w Polsce.

W Centrum Sztuki Piwowarskiej zmysłami doświadczysz tego, jak powstaje dobre piwo i poznasz profile sensoryczne piw Tyskich i Książęcych. W Laboratorium Piwa czekają na Ciebie rozmaite piwne artefakty i najlepsze odmiany surowców. W tym miejscu dosłownie dotkniesz piwowarskiego rzemiosła.

W historycznych ceglanych piwnicach Tyskich Browarów Książęcych znajduje się pub Pod Browarem, w którym nastąpi zwieńczenie zwiedzania – pokaz właściwego nalewania złotego trunku i degustacja warzonego kilka metrów nad lokalem, serwowanego zaraz po uwarzeniu, piwa Tyskie Gronie z Browaru.

 

Co zobaczysz w Browarze 

To nie tylko browar… to miasteczko. Jest dziedzictwem Polski, Śląska i Tychów. Tu ludzie warzyli piwo, pracowali, rodzili się, modlili, bawili, mieszkali. Tyskie Browary Książęce to historie życia wielu pokoleń – rodzin, które stworzyły na terenie Browaru wyjątkową społeczność.

Tyskie Browary Książęce mają swoje ulice, ruch pieszy i samochodowy, a budynki mają określone funkcje. Zabudowania Browaru po jego „starej” stronie są wpisane do rejestru zabytków.